HTC zaprezentował nowy smartfon z technologią LTE, który będzie dla konsumenta dostępny w przystępnej cenie - HTC Desire 510. Urządzenie jest centrum multimedialnym, które łączy w sobie wydajność czterordzeniowego procesora i łączność z prędkością LTE z obszernym wyświetlaczem.

HTC Desire 510 jest smartfonem ze średniej półki przeznaczony dla użytkowników, którzy oczekują dostępu do najnowszych multimediów bez problemów z buforowaniem i jakichkolwiek opóźnień. Wspierany najszybszą transmisją 4 LTE, HTC Desire 510 sprawia, że wybrana treść jest zawsze pobierana i transmitowana z szybką prędkością. HTC Desire 510 działa w oparciu o czterordzeniowy procesor 1,2 GHz firmy Qualcomm - Snapdragon 410, co zapewnia przejrzystą grafikę i swobodne przeglądanie stron, a tym samym umożliwia szybką i bezproblemową wielozadaniowość. Dzięki 8GB pamięci stałej i kieszeni na karty microSD , możemy zapisywać w HTC Desire 510 wszystkie ulubione aplikacje, gry, muzykę albo filmy, bez obawy o brak miejsca w pamięci.

Urządzenie wyposażono w 4,7- calowy ekran w HTC Desire 510. Zaopatrzony w HTC BlinkFeed smartfon HTC Desire 510 szybko i łatwo zbiera najnowsze aktualizacje z sieci społecznościowych i popularne dane RSS, dzięki którym można być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami.

Dostępna w kolorze białym "Terra White" i szarym "Meridian Grey", poliwęglanowa obudowa urządzenia pięknie się prezentuje, jest przyjemna w dotyku idealnie leży w dłoni lub w kieszeni. Wygląd HTC Desire 510 można uzupełnić przez dodanie etui HTC Dot View, które występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Obudowa pozwala na spersonalizowanie smartfona jedną z 18 dostępnych tapet lub poprzez wybór zdjęcia z własnej galerii. Taka funkcjonalność daje możliwość odzwierciedlenia stylu, nastroju, czy osobowości użytkownika smartfona. Etui wyświetla również komunikaty w stylu retro i pozwala na odbieranie połączeń, bez konieczności jego otwierania.

HTC Desire 510 oparty o system Android 4.4 z funkcją HTC Sense.

Nowy HTC Desire 510 będzie dostępny w Polsce w październiku. Sugerowana cena detaliczna: 799 zł.

[Łukasz Szewczyk]