Jak dobrze wiecie mobilne procesory już od dłuższego czasu są wykorzystywane w samochodach osobowych. Do tej pory nie było potrzeby stosowania bardzo wydajnych układów, jednak niedawno wprowadzone nowe technologie powoli wymuszają taki trend.

Niektórzy skorzystali nawet z układów Nvidia Tegra, które są już od dawna stosowane w modelach Audi. Teraz po nie sięgnęła także Honda. Procesor ten będzie sercem systemu Honda Connect i będzie stosowany w samochodach Civic, Civic Tourer oraz CR-V. Poza tym znajdziemy w nich ekran o wielkości 7 cali, który będzie wspierał gesty znane z tabletów i smartfonów. Całość ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0.4. Będzie można skorzystać z nawigacji, map, oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości, obrazu z kamery cofania, radia i wielu innych nowych rozwiązań, które będą dostępne za darmo.

Podobno Honda jest już 19-stym producentem samochodów, który stosuje procesory Zielonych. Już w najbliższych 5-latach pojawi się aż 25 milionów pojazdów z Tegrą na pokładzie. Teraz mamy ile "zaledwie" 6 milionów.