Gorące wiadomości napływają z oficjalnego bloga PayPala. Firma ogłosiła właśnie swój kolejny krok do pełnej integracji z bitcoinem.

W pierwszych dniach września Braintree, należąca do PayPala spółka zajmująca się autoryzowaniem płatności mobilnych i internetowych, poinformowała, że zintegrowała Bitcoina ze swoimi narzędziami deweloperskimi. Obsługa waluty Bitcoin może sporo namieszać, tym bardziej, że została ona wprowadzona także na jednym z największych portali aukcyjnych, czyli na eBayu. PayPal poinformował, że zezwala sprzedającym na akceptację bitcoinów przy zakupie towarów cyfrowych.

Wszyscy sprzedawcy eBaya, mogą teraz włączyć obsługę BTC. Transakcje będą przeprowadzane za pomocą spółek BitPay, Coinbase i GoCoin, które zostały uznane przez firmę PayPal za najbezpieczniejsze. PayPal początkowo będzie bacznie obserwował przyjęcie Bitcoina i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, może pojawić się obsługa także innych kryptowalut.

Jak twierdzą analitycy, wsparcie najpopularniejszej kryptowaluty przez takiego giganta powinno pozytywnie wpłynąć na stabilność i pozycję BTC, a co za tym idzie przyciągnąć wielu nowych użytkowników.