Coraz więcej Polaków faktury za usługi telekomunikacyjne otrzymuje w formie elektronicznej. Nic dziwnego - to bardzo wygodne rozwiązanie, a w dodatku stos papierów nie zalega nam niepotrzebnie w szufladzie. Niestety, rozwiązanie to okazało się również bardzo ''wygodne'' dla cyberprzestępców. Kolejne ostrzeżenie w tej sprawie wydała sieć Play.
Okazuje się bowiem, że oszuści cały czas rozszerzają zasięg swoich działań - fałszywe faktury docierają nawet do osób, które nie są klientami fioletowego operatora. Co gorsza, fałszywe faktury wysyłane są z domeny identycznej, jak w przypadku prawdziwych faktur. Jak nie dać się nabrać?

Jak zauważa rzecznik sieci Play, fałszywe faktury wysyłane są w plikach DOC (prawdziwe faktury to pliki PDF). Oczywiście, wkrótce mogą pojawić się jeszcze dokładniej podrobione maile. W razie jakichkolwiek wątpliwości, powinniśmy skontaktować się z konsultantem sieci. Warto przypomnieć, że o fali oszustw związanej z fakturami za usługi telekomunikacyjne ostrzegał jakiś czas temu również Urząd Komunikacji Elektronicznej.