Prestigio wprowadza na rynek siedmiocalowy MultiPada Color 2 (PMT3777_3G), który oferuje poręczny format, czterordzeniowy procesor Intel Atom X3, łączność 3G do 21/Mb/s oraz system Android 5.1.

Sercem MultiPada Color 2 jest procesor quad core zaprojektowany przez uznaną markę Intel, która nadała mu oznaczenie Atom X3. Wspomagany 1GB kością RAM obsłuży wymagające gry i aplikacje. Sam system występuje tu w najnowszej odsłonie Android 5.1, co na starcie gwarantuje użytkownikowi bycie "up to date".

Siedmiocalowy wyświetlacz to okno na świat multimediów. Matryca IPS oraz rozdzielczość 1280x800 pikseli pozwalają na odtwarzanie filmów w wysokiej jakości. Urządzenie pozwala także na oglądanie zdjęć czy przeglądanie zasobów internetu w formacie ekranu 16:10 właściwemu dla pionowej ekspozycji. Producent przewidział 8GB przestrzeni na dane oraz możliwość rozszerzenia wewnętrznej pamięci o kolejne 64GB za pomocą karty SD. Dla tych, którzy gromadzą większe ilości multimediów czeka 200GB darmowej przestrzeni w chmurze Prestigio MultiCloud. Wystarczy zarejestrować się i otrzymać unikalny ID umożliwiający także korzystanie ze sklepu z aplikacjami oraz biblioteki prestigioplaza.com.

MultiPad Color 2 umożliwia robienie zdjęć za pomocą aparatu 2MPx oraz prowadzenie wideo rozmów przez komunikatory. Tu do dyspozycji jest frontowa kamerka o rozdzielczości VGA. Urządzenie wyposażono w odbiornik GPS, który pozwoli na używanie aplikacji nawigacyjnej. Do dyspozycji użytkownika także moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth 4.0 oraz radio FM.

Nowego MultiPada Color 2 kupimy już pod koniec października za kwotę 349 zł.

[Łukasz Szewczyk]