Czyżby remaster kultowego StarCrafta miał zostać pokazany światu we wrześniu? Wiele informacji wskazuje właśnie na taki scenariusz. Informacje te pochodzą od koreańskiego portalu iNews24. Serwis jest podobno świetnie zorientowany w sprawach gry Blizzarda, jednak nie wiadomo obecnie jak bardzo odmieni się oblicze produkcji. Tak czy inaczej najprawdopodobniej odświeżona wersja spotka się z dużym zainteresowaniem fanów.

Informacje o rozpoczęciu prac nad odświeżonymi wersjami StarCrafta, Warcrafta III oraz Diablo II pojawiły się jeszcze w listopadzie, kiedy to firma poszukiwała pracowników do nowego projektu. Całkiem możliwe, że już wkrótce zobaczymy efekty pracy nowo zatrudnionych osób.

Mówi się, że nowa wersja StarCrafta wprowadzi między innymi obsługę wyższych rozdzielczości oraz nowy interfejs użytkownika. Nie wiadomo jednak nic w sprawie zmian w oprawie graficznej. Istnieje możliwość, że takowe w ogóle nie zostaną wprowadzone, lub pojawią się w znikomej ilości.

Informacje te nie są oczywiście oficjalnie potwierdzone przez przedstawicieli Blizzarda, należy więc podchodzić do nich z dystansem. Warto jednak przypomnieć, że w tym samym czasie w Meksyku będzie miał miejsce turniej Copa Intercontinental. Byłaby to więc idealna okazja do pochwalenia się "nową" produkcją.