Podczas konferencji poświęconej sprawozdaniom finansowym Brian Krzanich ujawnił, że jego firma rozpoczęła już dostawy układów Kaby Lake do producentów. Szef intela zapewnił jednocześnie, że premiery urządzeń pracujących pod kontrolą procesorów najnowszej generacji nie są zagrożone i odbędą się zgodnie z wcześniejszymi planami.

Potwierdzają się wcześniejsze przypuszczenia o tym, jakoby nowe procesory w pierwszej kolejności trafiły do urządzeń przenośnych. Według nieoficjalnych informacji partnerzy Intela otrzymali Kaby Lake'i z serii U oraz Y. Modele oznaczone literami S oraz H (czyli desktopowe oraz te przeznaczone dla najwydajniejszych laptopów) ukazać się mają w następnej kolejności.

Jak podkreślił Brian Krzanich, procesory z rodziny Kaby Lake będą pierwszymi układami zbudowanymi w nowym cyklu. Ich architektura ma ściśle nawiązywać do układów Skylake, jednak cechować się będą wyższą wydajnością, co udało się uzyskać dzięki procesom optymalizacyjnym.

Przypomnijmy, że w dniach 16 - 18 sierpnia ma odbyć się konferencja IDF16, podczas której najprawdopodobniej poznamy więcej informacji zarówno na temat układów Kaby Lake, jak i samych urządzeń, które mają być w nie wyposażone.