Snapchat rośnie jak na drożdżach. Aplikacja odniosła niebywały sukces i cały czas przybywają jej nowi użytkownicy. Twórcy Snapchata wprowadzili pewne zmiany w warunkach użytkowania aplikacji i te nie napawają optymizmem.

Okazuje się, że Snapchat może z waszymi zdjęciami zrobić, co tylko w zasadzie chce. W nowych warunkach użytkowania znajduje się następujący zapis dotyczący zdjęć z aplikacji. Snapchat ma prawo do ich przechowywania, użytkowania, wyświetlania (także publicznie), dystrybuowania, promowania, a nawet edytowania.

Snapchat w ten sposób chce dać sobie możliwość w celu promowania serwisu. Oczywiście, jest mało prawdopodobne, że akurat trafi na wasze zdjęcia, które wypłyną publicznie. Mimo wszystko, trzeba być świadomym takiej sytuacji. Co ciekawe, Snapchat ma nie tylko prawo do waszych zdjęć, ale także waszego nicku, imienia czy polubień.

Zmiany nie są więc zbyt optymistyczne. Trudno powiedzieć, jak to się skończy. Snapchat już wcześniej miał problemy z FTC (Federalną Komisją Handlu), gdy odkryto, że zdjęcia w rzeczywistości nie są kasowane i można je było odtworzyć.