Sony A5100 to najmniejszy na świecie aparat z wymiennymi obiektywami wyposażony w dużą matrycę formatu APS-C, lampę błyskową i Wi-Fi.

Wyposażony został w dużą matrycę formatu APS-C o rozdzielczości 24,3-megapiksela, lampę błyskową i Wi-Fi. Wygodnie leży w dłoni i idealnie nadaje się dla każdego, komu nie wystarczają możliwości aparatu w smartfonie lub prostego kompaktu automatycznego. System Fast Hybrid AF śledzi ostrość dzięki 179 umieszczonym w płaszczyźnie ogniskowej polom AF opartym na detekcji fazy. Nie zabrało możliwości dotykowego nastawiania ostrości i wyzwalania migawki w ten sposób.

Aparat umożliwia nagrywanie filmów Full HD, które można zapisywać w coraz popularniejszym formacie XAVC S 50 Mb/s. Podobnie jak przy fotografowaniu, można korzystać z zalet systemu Fast Hybrid AF: śledzenia ostrości i jej dotykowego nastawiania.

Dzięki odchylanemu o 180° ekranowi LCD i ergonomicznie ukształtowanemu korpusowi aparat można wygodnie trzymać w wyprostowanej ręce, regulować zoom i wyzwolić migawkę po uzyskaniu optymalnej kompozycji autoportretu. Równie łatwe jest oglądanie zdjęć i filmów (MP4) na ekranie telefonu, tabletu lub telewizora. Dzięki technologii NFC nawiązywanie połączenia sprowadza się do jednego dotknięcia. Funkcja Wi-Fi Direct umożliwia natomiast proste, bezprzewodowe przesyłanie danych do współpracujących urządzeń z systemem Android i iOS.

Sony ?5100 pozwala na pobieranie nowych funkcji z serwisu PlayMemories Camera Apps, którego oferta obejmuje darmowe i płatne narzędzia, efekty specjalne i funkcje przeznaczone zarówno do zabaw z obrazem, jak i dla zaawansowanych fotografów.

Sprzedaż Sony A5100 w Europie rozpocznie się w połowie września 2014 r.