Googlemaps Mapaka 1

W Google Maps pojawiła się możliwość mierzenia odległości pomiędzy dwoma punktami. Nie po trasie, tylko tak, jak my tego chcemy. Jest to bardziej przydatne, niż można przypuszczać.

Nowa funkcja w Google Maps jest bardzo prosta - stawiamy dwa punkty i dowiadujemy się jaka jest między nimi odległość w linii prostej. Możemy także dokładać kolejne, jeśli mamy taką fantazję. Proste i jak bardzo przydatne.

No, ale to już przecież było...

Do tej pory mogliśmy w Google Maps jedynie wyznaczać trasę od-do, która biegła pokrętną trasą ulicami lub torami. Teraz możemy zmierzyć wszystko. Chcemy biec na około placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki, ale nie wiemy, jaki pokonamy wtedy dystans?

Googlemaps Mapaka 2

A może interesuje nas jak długi odcinek Wisły przepływa przez Warszawę?

Googlemaps Mapaka 3

Jak się z tego korzysta? Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na mapę i wybrać "Zmierz odległość". Kolejne punkty stawiamy w ten sam sposób, a niepotrzebny znacznik usuwamy dwukrotnie w niego klikając. Jeśli korzystacie z klasycznych map Google, czyli starszej wersji, skorzystanie z pomiaru odległości jest jednak odrobinę bardziej skomplikowane.

Warto eksperymentować i korzystać z nowego narzędzia, szkoda tylko, że tak długo musieliśmy na nie czekać.