Brytyjski producent, firma Titan Screens, strzworzył ogromny telewizor o rozdzielczości 4K, próbując dostosować swój najnowszy produkt do potrzeb klientów.

370-calowy, gigantyczny telewizor, wielkości niemalże bramki do piłki nożnej, mający wymiary 8 x 5 metrów. Ekran dostarcza obraz w 65 miliardach kolorów. Został wyceniony na astronomiczną sumę 1 miliona funtów, czyli około 1,7 miliona dolarów - cena nie obejmuje jednak kosztu przesyłki i montażu.

Model został wyprodukowany w czterech egzemplarzach - jeden z nich został zakupiony przez brytyjskiego potentata medialnego, drugi trafił do hotelu w Cannes. Pozostałe dwa wciaż czekają na swoich potencjalnych właścicieli.

Co ciekawe, nie ma w tym momencie zdjęć czy filmów prezentujących urządzenie w działaniu, co pozwoliłoby może ocenić jakość wyświetlanego na nim obrazu. Właściciel telewizora Titan Zeus zastrzegł bowiem, że miejsce jego instalacji ma pozostać tajemnicą. Możemy więc jedynie korzystać ze zdjęć czy filmów, na których pojawiają się podobne produkty, takie jak telewizor z prezentacji konsoli Xbox.