Gigant z Redmond pochwalił się nowym rozwiązaniem nazwanym Unified Update Platform (UUP). Ma ono przyczynić się do wyraźnego zmniejszenia wielkości paczek pobieranych przez nasze urządzenia przy okazji aktualizacji systemu. Przedstawiciele przedsiębiorstwa podkreślają, że ich klienci zabiegali o takie usprawnienie od dłuższego czasu a UUP ma stanowić wyjście naprzeciw im oczekiwaniom.

Platforma została przygotowana w sposób, który ma zapewnić sprawniejsze wyszukiwanie oraz instalowanie aktualizacji Windowsa 10. Po wprowadzeniu zmian system będzie ściągał na komputery tylko te pliki, które będą niezbędne do działania konkretnego urządzenia. Ponadto pobierane będą jedynie pliki, które będą miały zostać zmodyfikowane po ostatnim updacie - do tej pory nie było to wcale takie oczywiste.

Na wejście w życie nowej technologii trzeba będzie jednak nieco zaczekać. UUP ma zostać wprowadzone wraz z aktualizacją Creators Update, której nadejście zapowiada się na początek przyszłego roku, a więc najwcześniej za dwa miesiące. Do tego czasu usługa testowana będzie przez użytkowników zapisanych do Windows Insider.