Windows 7 po raz pierwszy przekroczył 60-procentowy udział w rynku. Według Net Applications do systemu Windows 7 należy obecnie blisko 61% rynku (dane za czerwiec).

Net Applications opublikowało najnowsze, pochodzące z czerwca 2015 roku, statystyki dotyczące rynkowych udziałów poszczególnych systemów operacyjnych. Absolutnym dominatorem okazał się Windows 7 właśnie, który osiągnął wynik 60,98% - najwyższy w swojej historii. W tym samym czasie Windows XP spadł do poziomu 11.98%, co oznacza, że po raz pierwszy wypadł gorzej od wersji 8.1, która w ubiegłym miesiącu dobiła do 13.12%, nieznacznie zwiększając swoje posiadanie (0.24%). Nawet po połączeniu Windowsa 8.1 z Windowsem 8 (2.9%). Dobitnie pokazuje to porażkę, którą poniosła firma z Redmond wprowadzając do sprzedaży OS oznaczony numeracją 8.x. Co ciekawe, Windows 10 załapał się już do statystyk (0.16%), pomimo tego, że mówimy o oprogramowaniu dla testerów.

Jeszcze mniej osób korzysta z systemu Windows Vista (1,62%). Dużą popularnością nie może pochwalić się także Linux, który obecnie ma 1,61% udział w rynku OS. Pozostałe systemy operacyjne, takie jak np. Apple OS X, nie zostały ujęte w rankingu. Wiadomo tylko, że sumarycznie korzysta z nich około 3,26% komputerów.