O nowym urządzeniu od Nintendo wiadomo już praktycznie wszystko, a na pewno to, co interesuje większość osób najbardziej. Postanowiliśmy zebrać więc zgromadzone do tej pory informacje i przedstawić je wam w pigułce! :)

Po pierwsze i najważniejsze. Konsola trafi na sklepowe półki 3 marca, czyli za niespełna dwa miesiące. Nintendo Switch nie będzie niestety należało również do najtańszych. W USA trzeba będzie wydać na nową zabawkę 299 dolarów, natomiast w Europie na dzień dzisiejszy zamówienia składać można za około 329 euro. To niestety całkiem sporo, zwłaszcza jeśli porównamy nowe urządzenie z Xboxem One oraz PS4.

Nintendo Switch Large 1

Urządzenie będzie posiadało na pokładzie 32 GB pamięci na dane. Przestrzeń tę rozszerzyć będzie można za pośrednictwem kart pamięci microSD. Przenośny ekran pochwali się przekątną o długości 6,2 cala oraz rozdzielczością 720p. Akumulator pozwoli z kolei na maksymalnie 6 godzin gry bez ładowania.

Gry na Nintendo Switch będą dystrybuowane w formie specjalnych nośników dla urządzenia, w którym oprócz obsługującego je slotu znajdziemy przyciski głośności, gniazdo audio, dwa głośniki oraz gniazdo USB C, USB 3.0 oraz wyjście HDMI.

Nintendo Switch Large 2

Specjalne kontrolery Joy-Con będzie można w zależności od potrzeb odłączać od ekranu. W takim wypadku będzie również mogło korzystać z nich dwoje graczy jednocześnie.

Dzięki specjalnej stacji dokującej Nintendo Switch będzie można podłączyć do telewizora, tym samym traktować urządzenie jako konsolę stacjonarną.

Nintendo Switch Large 3

W dniu premiery na Nintendo Switch będziemy mogli zagrać przede wszystkim w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Wkrótce do repertuaru dołączą także tytułu takie jak Arms, 1 2 Switch, Splatoon 2, Mario Kart 8 Deluxe, Xenoblade Chronicles 2, Super Mario Odyssey, a także gry dostępne na wielu platformach jak TES V: Skyrim, NBA 2K18 oraz Fifa.