Firma Dell już na początku 2014 roku zdradziła swoje plany związane z wprowadzeniem na rynek komputera Alienware Alpha. Miała to być Steam Machine oparta o system operacyjny Steam OS. Niestety premiera systemu opóźniła się, a amerykański koncern nie chciał długo czekać i zdecydował się, że wprowadzi urządzenie oparte o OS Windows 8.1.

Warto jednak podkreślić, że interfejs komputera będzie w stylu konsolowym, co ma pozwolić na wygodną obsługę za pomocą gamepada. W komplecie otrzymamy właśnie bezprzewodowy kontroler od Xboxa 360, zamiast pada Steam. Windows będzie pracował w tle i żeby w pełni wykorzystać możliwości konsoli wcale nie musimy go oglądać. Wszelkie aktualizacje karty graficznej i systemu będą przebiegały automatycznie. Do urządzenia możemy podłączyć klawiaturę i myszkę. Pobieranie gier jest oparte o platformę Steam i tryb Big Picture. Sam Alienware Alpha wyposażony został w procesor Intel Core i3, 4 GB pamięci RAM, dysk twardy 500 GB oraz kartę graficzną Nvidia Maxwell z dwoma GB pamięci dedykowanej.

Alienware Alpha ma kosztować 550 dolarów w wersji podstawowej. Możemy jednak dopłacić za szybszy procesor, więcej RAMu czy pojemniejszy dysk twardy. W komplecie otrzymamy kabel HDMI i dwie gry.