Apple Music wystartowało 30 czerwca tego roku. Minęły cztery tygodnie i dowiadujemy się, że z usługi korzysta już około 10 milionów użytkowników na całym świecie. Informacja nie jest jednak oficjalna, ale rzekomo opiera się na detalach pochodzących wprost z Cupertino.

10 milionów użytkowników to całkiem sporo, ale do pełni szczęścia jeszcze wiele brakuje. Tym bardziej, że Apple Music obecnie dostępne jest za darmo i wynik mógłby być znacznie lepszy. Samo Apple liczy na to, że liczba subskrybentów Apple Music wyniesie w niedługim czasie 100 mln. Cóż, patrząc na obecne 10 milionów subskrybentów trochę trudno w to uwierzyć. Dla porównania, Spotify ma obecnie około 75 milionów użytkowników, z czego 20 milionów osób korzysta z płatnej wersji subskrypcji.

Niestety, Apple Music spotkało się ze sporą krytyką. Choć usługa obecnie nie pobiera opłat, tak powodowała różne problemy. Na przykład potrafiła namieszać w lokalnej bibliotece muzyki w iTunes.

Apple Music jest usługą do strumieniowania muzyki, która dostępna jest na urządzeniach Apple i komputerach z Windows z zainstalowanym iTunes. Docelowo ma trafić także na urządzenia z Androidem. Obecnie Apple Music można wypróbować za darmo. Po 3 miesiącach dostęp będzie wiązał się z opłatą 4,99 euro/miesiąc dla użytkowników indywidualnych lub 7,99 euro/miesiąc za pakiet rodzinny (do 6 osób).