W piątek rozpoczęła się sprzedaż iPhone'ów 6s. Nowe smartfony Apple doczekały się wielu udoskonaleń, w tym lepszych kamer FaceTime oraz iSight i funkcji 3D Touch, o której dużo się mówiło jeszcze przed premierą nowych iPhone'ów.

Okazuje się, co ujawnił na Twitterze jeden z byłych pracowników Apple, że rozwiązanie to nie powstało w ciągu kilku czy kilkunastu miesięcy. Avi Cieplinski, bo o nim mowa, jest jednym z pomysłodawców 3D Touch i z jego tweeta wynika, że prace nad tym rozwiązaniem rozpoczęły się około 5 lat temu, a więc w czasach, gdy na sklepowych półkach królował iPhone 4.

Avi Cieplinski już nie pracuje dla Apple, ale z pewnością miał wielki wkład w rozwój tej technologii. Jeśli więc zastanawiacie się, komu warto podziękować za 3D Touch w iPhone'ach 6s, to być może nie musi to wcale być Tim Cook.

Oczywiście, iPhone'y 6s nie są pierwszymi smartfonami z funkcją Force Touch. Urządzenie z podobnym rozwiązaniem nieco wcześniej zaprezentowało Huawei. Mowa o smartfonie Mate S. Niestety, implementacja Force Touch w smartfonie Huawei ma niewiele wspólnego z tym, co udało się osiągnąć firmie z Cupertino.

Domyślamy się, że iPhone'y 6s wraz z 3D Touch wyznaczą nowy trend na rynku smartfonów i jest bardzo możliwe, że niedługo po podobne rozwiązanie sięgnie znacznie więcej producentów.