Nowe Apple TV, które zaprezentowano w trakcie wrześniowej konferencji, nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży. Niemniej, wybrani deweloperzy otrzymali od Apple zestaw deweloperski z nowym urządzeniem. Niestety, w ten sposób podpisali z Apple cyrograf, który zabraniał publikowania zdjęć, filmów czy innych informacji o urządzeniu.

Specjaliści z iFixit złamali umowę z Apple i rozebrali na drobne części (jak to mają w zwyczaju) nowe Apple TV oraz pilot Siri. Efekty własnej pracy opublikowali na stronie. Niestety, to spowodowało naruszenie umowy z firmą z Cupertino. W konsekwencji Apple zbanowało konto deweloperskie iFixit i usunęło ze sklepu App Store ich aplikację.

iFixit chyba jednak niespecjalnie przejęło się banem od Apple. Informacje na temat rozbiórki nowego Apple TV nadal widnieją na stronie i jeśli chcecie prześledzić proces, to powinniście udać się tutaj. Warto dodać, że iFixit wystawiło Apple TV 4. generacji ocenę 8/10, a więc urządzenie jest dosyć łatwe w naprawie.

Sprzedaż Apple TV 4. generacji rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Urządzenie będzie dostępne w cenie od 199 dolarów. Polskie ceny gadżetu nie są znane.