ASUS zaprezentował w Berlinie laptopa dla graczy - ROG GX700, który stworzono z myślą o graczach i entuzjastach komputerów. Urządzenie jest bardzo nietypowe, gdyż zostało wyposażone w system schładzania cieczą. Do tej pory tego typu rozwiązania zarezerwowane były z myślą o komputerach stacjonarnych.

Sercem ASUS ROG GX700 jest czterordzeniowy procesor Intel Core i7-6820HK taktowany zegarem 2,7 GHz (3,6 GHz w trybie Turbo Boost), który wspomaga aż 64 GB pamięci operacyjnej RAM. Przyznacie, że robi wrażenie, prawda? Na tym nie koniec, bo laptop ma 17-calowy ekran klasy IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli (z odświeżaniem na poziomie 60 Hz). Natomiast za obliczenia graficzne odpowiada nowy układ GPU Nvidii - GeForce GTX 990M z 8 GB pamięci VRAM typu GDDR5. Dane w laptopie będzie można przechowywać na dysku SSD o pojemności do 512 GB lub tradycyjnym napędzie HDD o pojemności do 2 TB.

Specyfikacja laptopa jest więc nieprzeciętna. Stąd też pomysł zastosowania systemu schładzania cieczą. Rozwiązanie realizowane jest poprzez dodatkową przystawkę, gdzie umieszczono pompę. Gadżet podłączamy z tyłu laptopa.

ASUS nie podał jeszcze ceny i daty premiery laptopa ROG GX700. Jeśli jednak zamierzacie zakupić sprzęt, to zacznijcie odkładać kasę już teraz. Sugeruje się, że urządzenie ma kosztować około 4 tysięcy dolarów.