Electronic Arts i deweloper DICE ogłosili oficjalnych partnerów Battlefield 2042, zaczynając od NVIDIA jako oficjalnego partnera platformy graficznej na PC oraz Xboxa jako partnera w świecie konsol. Inni partnerzy to Logitech do urządzeń peryferyjnych, WD Black do przechowywania gier i Polaris do licencjonowania pojazdów, które będą prezentowane w grze.

Oficjalny partner platformy graficznej Battlefield 2042 na komputery PC - NVIDIA. Partnerstwo EA i DICE z firmą NVIDIA zapewnia najlepsze wrażenia na komputerach PC napędzanych przez technologie gamingowe nowej generacji GeForce RTX, wzrost wydajności oparty na sztucznej inteligencji dzięki technologii NVIDIA DLSS oraz dzięki trybowi niskich opóźnień NVIDIA Reflex. EA i Xbox nawiązały współpracę, aby uczynić Xbox Series X, S oficjalnymi konsolami swojej nowej gry. EA wraz z Logitech będą wspólnie współpracować, aby zapewnić graczom pełną integrację, w tym technologię Logitech LIGHTSYNC dla urządzeń peryferyjnych i ustawień dźwięku w grach z zoptymalizowanym EQ dla zestawów słuchawkowych Logitech. EA i Western Digital WD_BLACK dokładają wszelkich starań, aby zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia z gry, w ogromnym nowym świecie wciągających i realistycznych map

NVIDIA potwierdziła w osobnym komunikacie prasowym, że Battlefield 2042 będzie obsługiwać zarówno NVIDIA DLSS, jak i NVIDIA Reflex na PC. Nie powiedziano jednak nic o ray tracingu w czasie rzeczywistym. Kolejna odsłona serii strzelanek od DICE ma wystartować 22 października, chociaż użytkownicy którzy kupią wcześniej edycję Deluxe lub Ultimate, będą mogli rozpocząć grę tydzień wcześniej.