Komórkowa sieć Orange przygotowała specjalny Bezpieczny Starter Orange dla rodziców, którzy chcą chronić swoje dzieci przed niebezpiecznymi treściami dostępnymi przez telefon komórkowy.

"Wprowadziliśmy taki starter, ponieważ dla Orange Polska bezpieczeństwo dzieci korzystających z telefonów i internetu jest bardzo ważne. Dajemy gotowe i sprawdzone rozwiązanie technologiczne, przygotowane we współpracy z firmą McAfee, która jest renomowanym producentem rozwiązań bezpieczeństwa"
- powiedział Michał Paschalis-Jakubowicz, dyrektor wykonawczy ds. Marketingu Rynku Masowego Orange Polska.

Bezpieczny Starter Orange zapewnia:
  • Blokadę treści dla dorosłych w internecie. Dzięki niej dziecko nie natrafi na nieodpowiednie dla niego treści. Nie będzie miało dostępu do stron pornograficznych czy stron zawierających brutalne treści. Blokada działa na terenie Polski, na numerze przypisanym do startera w transmisji danych za pośrednictwem sieci mobilnej Orange. Nie działa przy połączeniu z internetem poprzez WiFi. Blokada jest włączana automatycznie przy aktywacji startera, a jej wyłączenie nie jest możliwe.
  • Blokadę połączeń z numerami specjalnymi. Chodzi o droższe rozmowy i SMS-y. Blokada jest włączona automatycznie już przy aktywacji startera.
  • Możliwość kontaktu z rodzicem nawet przy braku środków na koncie, dzięki usłudze Numer bez limitu. Usługa jest bezpłatna. Aby ją aktywować wystarczy wysłać SMS z numerem telefonu rodzica pod bezpłatny numer 100.

Wraz z Bezpiecznym Starterem Orange dostępne są też inne usługi dodatkowe. Jeśli rodzic ma telefon na abonament w Orange, może m.in. w bezpieczny i szybki sposób doładować konto dziecka. Ponadto ten sposób doładowania daje dodatkowo 20 proc. więcej kwoty doładowania do wykorzystania na rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich w Orange oraz transfer danych.

Bezpieczne Startery Orange kosztują 5 zł z VAT i będą dostępne już najbliższych dniach w salonach firmowych, kioskach i sklepach sieci Pepco. Taryfą startową jest Orange Smart, oferująca m.in. bonusy na Internet po każdym doładowaniu konta, dostęp do Facebooka za darmo w ramach pakietu Orange World czy możliwość skorzystania z pakietów tanich minut i SMS-ów.

[Łukasz Szewczyk]