Platformę Steam czeka w najbliższym czasie kilka bardzo istotnych zmian, na które zdecydowali się specjaliści z Valve. Aplikacja ma stać się bardziej przyjazna użytkownikom i trzeba przyznać, że jeśli twórcy wywiążą się z obietnic, będzie naprawdę o niebo lepiej!

Przede wszystkim Valve zdecydowało się na podjęcie walki z grami-śmieciami. Jeśli korzystacie ze Steama z pewnością zdążyliście zauważyć, że platforma pełna jest gier, które nigdy nie powinny znaleźć się obok innych, profesjonalnie przygotowywanych tytułów, a przebrnięcie przez pełną niepotrzebnych propozycji ofertę z czasem staje się coraz bardziej irytujące.

Steam ma poradzić sobie z tym utrudnieniem dzięki poprawionemu systemowi rekomendacji, dzięki któremu na monitorach klientów będą wyświetlały się lepsze i ciekawsze produkcje.

Specjalną rolę odegrają w tym procesie tzw. Steam Explorers, czyli osoby, które w zamian za różnego rodzaju bonusy będą mogły oznaczać poszczególne gry jako szczególnie warte uwagi.

Kolejnym usprawnieniem, które z pewnością przypadnie do gustu graczom będzie znaczne udoskonalenie systemu zwrotów i wymian. Nie jest tajemnicą, że na dzień dzisiejszy zwrot zakupionej za pośrednictwem platformy gry graniczy z cudem. Wkrótce proces ten ma zostać jednak zmieniony. Klienci Valve będą mieć możliwość zwrotu jednej gry tygodniowo, a pieniądze natychmiastowo będą kierowane na ich konta.

Ostatnią kwestią, która przykuła uwagę firmy jest system Kuratorów. Steam zaoferuje wkrótce więcej narzędzi ułatwiających Kuratorom Steama tworzenie treści. Wśród nich mają znaleźć się nowości takie jak tworzenie kolekcji, wgląd do statystyk i danych dotyczących wpływu na zakupy klientów.