Phil Spencer, szef Xboxa w imieniu Microsoftu podzielił się z mediami wiadomością o zakończeniu produkcji Xboxa 360. Przez 10 lat i 5 miesięcy na taśmach produkcyjnych powstało ponad 85 milionów egzemplarzy konsoli.

Przypomnijmy, że poprzednik Xboxa One trafił na rynek 22 listopada 2005. Pomimo znaczącej wpadki, jaką twórcy zaliczyli za sprawą RRoD (złowieszczy skrót oznaczający Czerwony Pierścień Śmierci, który przyczynił się do wymian i napraw sporej liczby konsol) urządzenie można uznać za udane. Nadal będzie można zakupić je fabrycznie nowe, jednak możliwość tą będziecie mieli tylko do momentu wyczerpania magazynów.

Microsoft podkreśla, że zakończenie produkcji nie oznacza zakończenia wsparcia technicznego. Producent zapewnia, że użytkownicy w dalszym ciągu będą mieli dostęp do wszystkich usług oferowanych przez konsolę. Otrzymali oni także obietnicę dostępności wszystkich wydanych na konsolę tytułów, które w dalszym ciągu będzie można bez kłopotów zakupić. Mikro-miękcy nie zrezygnowali także z kompatybilności wstecznej starszych gier z Xboxem One.