Tom Henderson znany z przecieków na temat gier Battlefield czy Call of Duty, opublikował pod koniec zeszłego miesiąca film, w którym zebrał i omówił różne plotki i prognozy dotyczące nadejścia GTA 6, w tym oczywiście datę premiery, która ma nastąpić w 2024 lub 2025 roku.


Choć generalnie uchodziłoby to za opinię jednej osoby, zostało to poparte przez reportera Bloomberga. "Nie wiem, dlaczego wszyscy myślą, że stwierdziłem, że GTA VI ukaże się w 2023. Wszystko, co powiedział Tom Henderson na temat gry, pokrywa się z tym, co słyszałem" - napisał na Twitterze Jason Schreier - ceniony dziennikarz w branży gier video.

Gtavi
Jason Schreier wcześniej oszacował datę wydania na 2023 rok, ale wskazał przy tym, że były to jego własne przewidywania i zostały dokonane "zanim weszliśmy w pandemię, która wciąż się nie skończyła". Chociaż zarówno Henderson, jak i Schreier wydają się mieć podobne informacje, zawsze warto traktować wszystko, co zostało powiedziane, z przymrużeniem oka. Kiedy jest to największa gra na świecie, każdy skrawek informacji jest ekscytujący, ale przecieki to przecieki, a produkcje na taką skalę ciągle się zmieniają.