Grand Theft Auto V miało pojawić się na PC 27 stycznia. Niedawno w internecie krążyły jednak plotki, według których Rockstar miał opóźnić premierę komputerowego wydania.

Obecnie nowa data premiery przypaść ma na 24 marca tego roku. Jednocześnie podane zostały oficjalne wymagania sprzętowe gry. Przyznać trzeba, że jak na GTA V, są one dość niskie i nie powinny być dla potencjalnych graczy dużym zaskoczeniem.

Powodem opóźnienia jest chęć dopracowania tytułu - twórcy tłumaczą, że potrzebują kilku dodatkowych tygodni, by móc doszlifować produkcję i poddać ją kolejnym testom. Twórcy zapewnili, że GTA V na PC będzie działać w rozdzielczości Full HD 1080p i 60 klatkach na sekundę. Gra zaoferuje też wsparcie dla rozdzielczości 4K i wyświetli obraz na trzech monitorach, połączonych ze sobą. Przedstawiciele Rockstara podali jednocześnie wymagania sprzętowe komputerowego Grand Theft Auto V, nie są one wysokie - do uruchomienia gry wystarczy już sprzęt z procesorem Intel Core 2 Quad Q6600 i kartą graficzną GeForce 9800 GT z 1 GB pamięci.