W najnowszym laptopie klasy premium - HP Spectre pojawiło się nowe logo koncernu Hewlett Packard. I choć nowy znak sprawia wrażenie o wiele świeższego i nowocześniejszego, został zaprojektowany już ładnych parę lat temu.

Hp Oficlane Logo Krzywe Biale Tlo 2016 Plexa

Nowy logotyp ma być odtąd umieszczane wyłącznie na high-endowych produktach od HP. Na produktach z niższej półki będzie zaś w dalszym ciągu umieszczany starszy znak koncernu. Nie wiadomo póki co czy jest to strategia przejściowa, która ma prowadzić do całkowitego zastąpienia starej logówki, czy też producent zamierza wyróżniać w ten sposób wyższe modele i na tymże poprzestać.

Hp Oficlane Logo Krzywe Biale Tlo 2016 2

Logo składa się z czterech prostych linii o różnej długości, które umieszczone obok siebie przywołują skojarzenie z inicjałami Hewlett Packard. Wygląda ono bardzo nowocześnie, jednak zaprojektowane zostało już w 2011 roku przez firmę Moving Brands. Wówczas jednak nie przypadło ono do gustu osobom decyzyjnym, które uznały je za nieczytelne i zbyt futurystyczne. Co myślicie o pomyśle HP na rebranding?