Firma HTC zaprezentowała wczoraj swoje najnowsze gogle, które powstały dzięki współpracy z Valve. Sprzęt ten ma być odpowiedzią na Oculus Rift. Premiery powinniśmy doczekać się jeszcze w tym roku.
Już od dłuższego czasu oczekiwano na dedykowane okulary wirtualnej rzeczywistości dla platformy Steam. Okazało się, że pracowała nad nimi firma HTC. Niestety na konferencji nie powiedziano zbyt wiele na ich temat. Wiemy tylko tyle, że otrzymają one dwa ekrany o rozdzielczości 1200 x 1080 pikseli przy odświeżaniu 90 Hz. Pole widzenia ma być bardzo szerokie, a producent zapewnia, że nie będzie tutaj żadnych problemów, które znamy z innych urządzeń tego typu. Na pokładzie HTC Vive znajduje się kilka sensorów. Sprzęt zapewnia laserowy sensor pozycji, akcelerometr i żyroskop. Do konstrukcji będzie można podpiąć słuchawki.

Nowość ma być sprzedawana z dwoma kontrolerami. Każdy z nich będziemy obsługiwali jedną ręką, co pozwoli nam na przesuwanie obiektów po wirtualnym świecie. Najważniejsze, że na gogle nie poczekamy zbyt długo, bowiem premiera planowana jest już na koniec tego roku.