Firma HTC, pionier w dziedzinie innowacji i inteligentnych technologii zapowiedziała dziś wprowadzenie na rynek ostatecznej wersji HTC Vive, systemu wirtualnej rzeczywistości stworzonego w partnerstwie z firmą Valve. Kontynuując rozszerzanie możliwości HTC Vive, do imponującego zestawu cech systemu, działającego w oparciu o platformę Steam VR.

Dodatkowo HTC zapowiedziało nową, innowacyjną funkcjonalność - Vive Phone Services.Pozwalając na pozostanie w kontakcie ze światem rzeczywistym, bez opuszczania wirtualnej rzeczywistości, Vive Phone Services udowadnia, że można połączyć oba światy, nie tracąc jednocześnie kontaktu z żadnym z nich. Możliwość odbierania połączeń, oddzwaniania, otrzymywania wiadomości tekstowych i udzielania krótkich odpowiedzi, oraz przeglądania kalendarza za pośrednictwem gogli - czyniące HTC Vive, de facto, systemem rzeczywistości hybrydowej - otwiera całkowicie nowe możliwości zastosowań, zarówno konsumenckich jak i biznesowych.

Okulary Vr Htc Vive Zdjecie

Idąc krok dalej, finalna wersja systemu Vive integruje także funkcjonalności znane już z zaprezentowanego niedawno modelu Pre, takie jak bezprzewodowe kontrolery nowej generacji, przednia kamera, jeszcze stabilniejszy pasek mocujący zestaw na głowie, oraz ulepszony system wyświetlania, zapewniający jeszcze głębszą immersję.

Okulary Vr Htc Vive Zdjecie 3

Kosztująca 799 USD, z ponad 40 aplikacjami wykorzystującymi technologię VR, dostępnymi w dniu premiery, konsumencka wersja HTC Vive będzie dostarczana z dwoma pełnoprawnymi tytułami, pozwalającymi od razu rozpocząć przygodę ze światem wirtualnej rzeczywistości:

• Job Simulator: The 2050 Archives, stworzony przez firmę Owlchemy Labs: W świecie przedstawionym w krzywym zwierciadle, w którym roboty całkowicie zastąpiły ludzi przy wszystkich pracach, uruchom "Job Simulator" aby dowiedzieć się jak kiedyś wyglądała "praca".

• Fantastic Contraption, stworzony przez firmę Northway Games: Wyobraź sobie, że gdzieś, na jednej z licznych lewitujących wysp, własnoręcznie tworzysz niesamowite maszyny a następnie puszczasz je w świat, aby podziwiać jak działają.

Cena, dostępność i aktualizacje

Konsumencka wersja HTC Vive trafi do przedsprzedaży już 29 lutego. Dostawy realizowane będą 1 kwietnia. Tego samego dnia rozpocznie się także pełna komercyjna dostępność produktu. Kosztujący 799 USD, HTC Vive to pierwszy prawdziwy zestaw do VR, w skład którego wchodzą: bezprzewodowe kontrolery VR, gogle z wbudowaną kamerą, umożliwiającą interakcję z otaczającym światem bez konieczności zdejmowania sprzętu, system pozwalający na rzeczywiste poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości oraz dwie pełne aplikacje VR. Integracja zestawu ze SteamVR zapewnia natomiast regularne aktualizacje oprogramowania.