Dzisiaj nastąpiła oficjalna prezentacja smartfonów Google Nexus. Otrzymaliśmy z niej oficjalne slajdy, które dostarczają nam wielu istotnych informacji odnośnie modelu Huawei Nexus 6P.

Sprzęt ten powinien zapewnić nam przede wszystkim wydłużony czas pracy na baterii, bowiem Google zadbało o akumulator o pojemności 3450 mAh. To pojemność znacznie większa niż w przypadku flagowych phabletów Samsunga czy Apple, a nawet Nexusa 6, który przecież ma ekran o wielkości 6 cali. Poza tym nowy smartfon Huawei ma oferować technologię Doze, która zadebiutuje wraz z systemem operacyjnym Android 6.0 Marshmallow. To powinno zdecydowanie wydłużyć długość czuwania nowego modelu poprzez inteligentne zmniejszanie odświeżania aplikacji, które uruchomione są w tle. Według Google pozwoli to nawet na dwukrotne wydłużenie czasu pracy w trybie czuwania.

Jak widzicie na slajdach nowość będzie wyposażona w ekran 5,7 cala QHD, procesor Snapdragon 810, czytnik linii papilarnych na panelu z tyłu, port USB typu C, szkło Gorilla Glass 4, głośniki stereo na froncie oraz metalową obudowę.