Mike Bell, który odpowiada w firmie Intel za dział nowych produktów, podzielił się kilkoma interesującymi uwagami na temat smartwatchy i innych urządzeń ''do noszenia'' (wearables) podczas wczorajszej konferencji w Dublinie. Z jednej strony, Intel widzi bowiem w tego typu gadżetach spory potencjał i inwestuje w rozwój chipsetów. Nie przeszkadza to jednak w krytyce obecnych na rynku urządzeń.

Przyklejenie smartfona do nadgarstka nie pasuje mi do definicji urządzeń wearable. To pewnie dlatego nie widzimy obecnie zbyt dużego popytu na te gadżety. Może to nie jest rzecz, którą chcą nosić zwykli ludzie, powiedział Bell. Menedżer Intela wyraził jednak nadzieję, że już niedługo na rynku może pojawić się prawdziwie ''inteligentny zegarek''. Myślę, że idealne urządzenie powinno wyglądać jak szwajcarski zegarek o posiadać inteligentne rozwiązania w środku - według mnie, nie jesteśmy daleko od takiej wizji.

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na ten temat: czy inteligentne zegarki mają sens? Jakie funkcje powinien posiadać idealny smartwach?