Od kwietnia do lipca firma wysłała do sklepów 15,8 mln smartfonów, z których zdecydowana większość wylądowała w rodzimych dla niej Chinach. Lenovo jest tam popularne zarówno ze względu na tanie telefony wyposażone w podstawowe funkcje, jak i flagowce klasy premium, na czele z ostatnim modelem Vibe Z2.

Spółka posiada też niemal 20% udziałów w rynku komputerów stacjonarnych i laptopów, i pozostaje na tym polu światowym liderem. W minionym kwartale wyprodukowała 14,5 mln egzemplarzy tego typu urządzeń.

Po raz pierwszy w historii z fabryk wyszło więcej smartfonów Lenovo niż komputerów, jednak to wciąż te drugie odpowiadają za lwią część zysków giganta- około 80%.

Firmie wiedzie się nieźle również w segmencie tabletów - 2,3 mln sztuk w drugim kwartale 2014 roku oznacza wzrost o 67% w porównaniu z rokiem poprzednim i daje jej trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych producentów, zaraz za Apple i Samsungiem.

Wygląda na to, że Lenovo odnosi przynajmniej umiarkowany sukces wszędzie, gdzie się pojawi. Czy koncern z typowo komputerowymi korzeniami rozszerzy swą działalność jeszcze bardziej? Plotki głoszą, że szykuje się do wejścia na rynek wearables...