Lenovo Smartband to najnowsze akcesorium naręczne chińskiej grupy informatycznej, które w najbliższym czasie zadebiutuje oficjalnie w sprzedaży. Jest to propozycja dla młodych ludzi, którzy dbają o zdrowie i są zainteresowani produktami wearable.

Lenovo Smartband SW-B100 został wyposażony w wyświetlacz o nieznanej rozdzielczości oraz przekątnej. Na ekranie prezentowane mogą być powiadomienia o nadchodzących zdarzeniach, wiadomości tekstowe, wiadomości e-mail, komunikaty o spotkaniach, przypomnienie o ćwiczeniach, a także alarmy. Opaska komunikuje się z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Google Android (od wersji 4.3 Jelly Bean). Apple iOS (od iOS 7.1). Oprócz tego urządzenie posłużyć może jako element autoryzacji dostępu do komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows 8.

Urządzenie będzie miało możliwość monitorowania wszelkich aktywności fizycznych tj. spalanie kalorii, liczba przemierzonych kroków lub kilometrów, czy miernik pulsu.

Wśród podstawowych funkcji znajdziemy również możliwość "sparowania" opaski ze smartfonem. Dzięki temu użytkownik będzie na bieżąco otrzymywał informacje o nowych wiadomościach, połączeniach czy zaplanowanych spotkaniach. Dodatkowym ficzerem, który może okazać się nie do przecenienia jest opcja "inteligentnego zegarka", która pozwoli odblokowywać/blokować dostęp do komputera, bez konieczności ręcznego uwierzytelniania danych dostępowych tj. login czy hasło.

Dane można odczytać dzięki dedykowanej aplikacji. Na chwilę obecną nie została ujawniona cena oraz data wprowadzenia do sprzedaży.