Firma LG wprowadzi na rynek mniejszą wersję swojego flagowego smartfonu o oznaczeniu G4c. Oprócz rozmiaru różni się on także ceną od standardowego G4. Poza tym mamy tutaj znaczące cięcia w specyfikacji.

LG G4 jest modelem o ekranie 5,5 cala, który dla wielu osób jest zbyt duży. Niestety G4c pomimo, że miał być jego mniejszym odpowiednikiem, to tylko po części przypomina flagowca. Urządzenie posiada 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy chip Qualcomm Snapdragon 410 taktowany zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB miejsca na pliki, slot na karty microSD oraz aparat cyfrowy 5 MPix na froncie i 8 MPix z tyłu z lampą LED.

LG G4c pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop z nakładką UX 4.0. Nie zabraknie u niego oczywiście łączności LTE, Bluetooth 4.0, NFC i Wi-Fi. Całość jest zasilana poprzez baterię o pojemności 2540 mAh. Jego cena wyniesie aż 300 euro. To bardzo dużo, ponieważ inne telefony o podobnej specyfikacji kosztują praktycznie 100 euro mniej.