Microsoft najpierw udostępnił Windows 10 Mobile build 10586.29 uczestnikom programu Windows Insider, a następnie wprowadził to uaktualnienie do mechanizmu aktualizacji automatycznych dla wszystkich użytkowników nowych Lumii zaprezentowanych w październiku tego roku.

Niestety, okazało się, że na nowych Lumiach (950 oraz 950 XL) Windows 10 Mobile build 10586.29 powoduje pewne problemy. Nie są to odosobnione przypadki, bo problem dotknął wielu użytkowników smartfonów, gdzie zgłaszane były błędy m.in. o małym rozmiarze wolnej pamięci flash. Proces aktualizacji zatrzymywał się na 0%, a w niektórych przypadkach uaktualnienie w ogóle nie było dostępne.

Microsoft zabrał głos w tej sprawie i potwierdził powyższe problemy. Dystrybucja Windows 10 Mobile build 10586.29 została wstrzymana. Gigant z Redmond zamierza przyjrzeć się problemom z bliska i zapewne w niedługim czasie udostępni poprawiony patch. Osoby, które otrzymują komunikaty o wolnej przestrzeni powinny je ignorować.

Warto dodać, że osoby, które zainstalowały Windows 10 Mobile 10586.29 bez problemów nie powinny się martwić. W ich przypadku proces przebiegł pomyślnie i nie ma się czego obawiać.