Podczas targów International Consumer Electronics Show (CES) LG zaprezentuje najnowszą linię telewizorów Smart TV, które wyposażono w webOS 3.0. Nowe oprogramowanie wprowadza ulepszone połączenia mobilne, dodatkowe funkcje zdalnego sterowania oraz rozszerzone menu.

System webOS 3.0 to przede wszystkim trzy inteligentne funkcje: Magic Zoom, Magic Mobile Connection oraz unowocześniony pilot Magic Remote. To one sprawiają, że korzystanie z telewizorów Smart TV jest łatwiejsze i bardziej ekscytujące niż kiedykolwiek wcześniej. Magic Zoom umożliwia powiększanie poszczególnych elementów i liter na ekranie bez utraty jakości obrazu. Dzięki funkcji Magic Mobile Connection można w łatwy sposób połączyć telefon komórkowy z telewizorem LG Smart TV poprzez mobilną aplikację LG TV Plus i w ten sposób zdalne sterować aplikacjami na ekranie telewizora. Ulepszono także pilot Magic Remote, który dzięki nowym przyciskom pozwala wyjątkowo łatwo kontrolować dekoder STB. Udoskonalenia dotknęły również funkcję Screen Remote - interfejs użytkownika jest teraz prostszy, lepiej zorganizowany i wygodniejszy w obsłudze.

Zaprojektowana z myślą o ułatwionym dostępie do wysokiej jakości treści cyfrowych funkcja Channel Plus oferuje kontent Over-The-Top w formie przyjaznej dla użytkownika. Korzystający z niej użytkownicy mogą wybierać z ujednoliconej listy zarówno treści OTT, jak i te oferowane przez kanały telewizyjne - co więcej dzięki funkcji Channel Plus mogą przeglądać je jednocześnie. Dodatkowo kontrolowane za pomocą aplikacji widgety wyświetlają na ekranie rekomendowane programy. Funkcja Channel Plus korzysta z serwisu Xumo, który umożliwia wyświetlanie wysokiej jakości, darmowych, treści cyfrowych, oferowanych przez agencje prasowe takie jak Bloomberg, TIME Inc., Condé Nast Entertainment czy The Wall Street Journal. Aby sprostać oczekiwaniom szerszego grona odbiorców, wprowadzono również możliwość przeglądania treści premium dostarczanych przez takie serwisy jak BuzzFeed, PopSugar czy Mode Media - od niedawno powstałych i prężnie rozwijających się sieci cyfrowych po rozbudowane sieci wielokanałowe (MCN). W ofercie dostępne są również pakiety kanałów międzynarodowych.

W nowym webOS 3.0 dostępnym na telewizorach LG SMART TV pojawią się zarówno całkowicie nowe, jak i znane z wcześniejszych wersji, ale udoskonalone funkcje:
  • Funkcja Channel Advisor, która analizując często oglądane programy telewizyjne, wyświetla godziny ich transmisji oraz inne przydatne informacje,
  • Funkcja Multi-view, która umożliwia wyświetlanie treści z dwóch różnych źródeł (np. dwóch kanałów telewizyjnych w tym samym czasie lub kanału telewizyjnego i filmu Blu-ray),
  • Aplikacja Music Player, która odtwarza muzykę przez głośniki telewizora nawet wtedy, gdy jest on wyłączony,
  • Usługi My Channels i Live Menu wzbogacone o nowe, przydatne funkcje
  • Aplikacja IoTV umożliwiająca sterowanie z poziomu ekranu inteligentnymi urządzeniami marki LG lub innymi kompatybilnymi z aplikacją.

[Łukasz Szewczyk]