Nexus 7 II (2013) jest efektem trwałej współpracy pomiędzy firmami Asus i Google, rozpoczętej w 2012 roku podczas prac nad przełomowym, pierwszym tabletem Nexus 7.

Zanim pojawi się jego następca, to właśnie Nexus 7 (2013) wciąż będzie dzierżył palmę najbardziej opłacalnego tabletu w historii. Wyposażono go najlepszy ekran dostępny w 7-calowych tabletach oraz wbudowaną funkcję ładowania bezprzewodowego. Ekran Full HD, cztero-rdzeniowy procesor Qualcomm i system Android 4.3 oraz atrakcyjna cena, to tylko kilka z atutów, które sprawią, że Nexus 7 to wciąż jeden z najlepszych obecnie na rynku 7-calowych tabletów.

Nexus 7 drugiej generacji

Cechy

  • Ponad 2,3 mln pikseli zapakowane w 7-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD
  • Nowa, smukła konstrukcja zwiększa komfort pracy i możliwość łatwego przenoszenia
  • Waga zaledwie 290g z profilem 8.65 mm
  • Procesor Quad-core Qualcomm Snapdragon S4 Pro i 2GB RAM
  • Zdjęcia i wideo z dwóch kamer HD: 1.2MP przednia i tylna 5MP
  • Mobilna technologia audio Cingo dla wirtualnego dźwięku przestrzennego
  • 4G LTE i szybki dual-band Wi-Fi. Pozostań w kontakcie w dowolnym miejscu i czasie

Nexus 7 drugiej generacji

Nowy Nexus 7 posiada 7-calowy ekran Full HD (z ponad 2,3 milionami pikseli i 323ppi - pikseli na cal), który pozwoli nam korzystać z aplikacji, gier i multimediów w niespotykanej do tej pory w 7-calowych urządzeniach jakości. Technologia ASUS TruVivid poprawia wyrazistość i jasność kolorów, a panel IPS zapewnia szerokie kąty widzenia, wynoszące 178 stopni. Odporne na zarysowania szkło Corning i przyjemna w dotyku, dobrze trzymająca się dłoni obudowa zapewniają wysoki komfort korzystania z urządzenia. Tablet ma grubość 8,65mm i waży zaledwie 290g.

Nexus 7 drugiej generacji

Nowy Nexus 7 posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro z 2GB pamięci RAM, który gwarantuje rewelacyjną wydajność przy jednoczesnym zachowaniu efektywności energetycznej i 10-godzinnego czasu pracy baterii. Cingo - mobilna technologia audio opracowana przez Fraunhofer (twórców formatu MP3) zapewnia doskonałej jakości dźwięk.

Nexus 7 drugiej generacji

Dzięki wysokiej jakości kamerom umieszczonym z przodu i z tyłu urządzenia, nowy Nexus 7 doskonale nadaje się do prowadzenia rozmów wideo przez Google Hangouts. Tablet pozwala robić wysokiej jakości zdjęcia, a także tworzyć panoramy Photo Sphere, które można natychmiast udostępnić w serwisie Google+. Nowy Nexus 7 wyposażony jest także w antenę dual-band Wi-Fi i opcjonalnie w modem LTE 4G, pozwalające na płynny streaming wideo w jakości HD, błyskawiczny czas reakcji podczas przeglądania stron internetowych i szybkie ściąganie danych.

Nexus 7 drugiej generacji

Pierwsze urządzenie z systemem Android Jelly Bean 4.3


Nexus 7 często onzanaczny jako Nexus 7 II - to pierwszy na rynku tablet z systemem Android 4.3, najnowszą wersją najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego. Jedną z nowości, jakie wprowadza Android 4.3 są profile dostępu, przydatne np. rodzicom, chcącym ograniczyć dostęp dzieci do nieodpowiednich dla nich treści. Android 4.3 obsługuje też technologię Bluetooth Smart, oddając w ręce użytkowników aplikacje mobilne komunikujące się z nowymi typami urządzeń, takimi jak sensory biegowe i gimnastyczne.

Nexus 7 drugiej generacji

W tablecie zainstalowano też pakiet aplikacji Google - przeglądarkę Chrome, serwisy Maps, YouTube, Hangouts i Google Now. Google Play daje użytkownikom dostęp do ogromnej liczby aplikacji, gier oraz książek. Dzięki ciągle poszerzanej ofercie aplikacji dla tabletów, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nexus 7 drugiej generacji