Na rynku debiutuje niwa seria telewizorów Samsung Smart TV LED Seria F8500 charakteryzująca się eleganckim wyglądem. Telewizory wyposażono m.in. w funkcję S-Recommendation, która zaproponuje najchętniej oglądane przez innych widzów programy i filmy.

Każdy z zaawansowanych ekranów telewizorów Samsung LED Seria F8500, umożliwjających odbiór programów HD oraz 3D, umieszczono w metalowej obudowie. Srebrzysta rama i podstawa sprawiają, że całość jest doskonałym wzorem współczesnej, minimalistycznej elegancji. Dzięki funkcji S-Recommendation telewizory F8500 pomagają widzom odnaleźć film lub program telewizyjny, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród innych widzów, co ułatwia wybór spośród ogromnej liczby kanałów dostępnych w telewizji. Z kolei udoskonalony panel użytkownika Smart Hub zapewnia dostęp do różnorodnych aplikacji, filmów oraz muzyki dzięki interaktywnym panelom wyświetlanym na ekranie. System rozpoznawania poleceń głosowych oraz udoskonalona, wbudowana kamera, pozwalają na sterowanie telewizorem za pomocą gestów.

Dzięki dostępowi do serwisów społecznościowych Facebook czy Twitter telewizory Samsung F8500 pozwalają na bycie w centrum życia towarzyskiego, m.in. dzięki możliwości oglądania plików wideo opublikowanych przez znajomych - dzięki wbudowanemu WiFi jest to szczególnie proste. Samsung Smart Hub zapewnia też dostęp do zdjęć, filmów i klipów zapisanych na kompatybilnych urządzeniach, takich jak notebook, tablet czy aparat fotograficzny.

Nową jakość obrazu zapewnia funkcja Samsung Intelligent Viewing, która automatycznie optymalizuje obraz w oparciu o rodzaj i źródło wyświetlanej zawartości. Telewizor wyposażono w technologie Micro Dimming Ultimate oraz Clear Motion Rate (w tym przypadku 1000 Hz). Natomiast funkcja Wide Colour Enhancer Plus i rozdzielczość Full HD ożywiają obraz, a Web Clear View zapewnia jego wysoką jakość podczas strumieniowego przesyłania obrazu.

W skład Serii F8500 wchodzą telewizory z rozmiarami ekranów 46" (UE46F8500 - w cenie 10 899 zł) oraz 55" (UE55F8500 - w cenie 14 299 zł).

[Łukasz Szewczyk]