Tej jesieni Kruger&Matz zapowiada wprowadzenie do swojej oferty kolejnych urządzeń mobilnych z systemem Windows. Serię tę rozpoczyna debiutujący na rynku EDGE 1083, urządzenie 2in1, które w zależności od sytuacji można w łatwy sposób dostosować do swoich potrzeb.

Płynną pracę urządzenia Kruger&Matz EDGE 1083 zapewnia czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F o taktowaniu 1,33 GHz oraz układ graficzny Intel HD Graphics. EDGE 1083 pracuje w oparciu o system Windows 8.1, który w każdej chwili można zaktualizować do najnowszej wersji. Dostęp do Sklepu pozwala na rozbudowanie systemu w dowolny dla siebie sposób. Z nowym urządzeniem Kruger&Matz użytkownicy otrzymują także roczną subskrypcję pakietu biurowego Office 365 Personal, który pozwala na tworzenie prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych i plików tekstowych oraz zapisywanie ich w pojemnej (32 GB) pamięci wewnętrznej urządzenia, którą można rozbudować za pomocą karty microSD. Dla osób bardziej wymagających, razem z pakietem biurowym, tablet oferuje 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze One Drive.

Dołączona do zestawu, łatwa w montażu klawiatura, stanowi stabilne oparcie dla ekranu IPS o przekątnej 10.1" i rozdzielczości 1280x800 px. Komfort codziennej pracy podnosi m.in. Bluetooth 4.0, a także microUSB, miniHDMI oraz dwa porty USB, które umożliwiają podłączenie zewnętrznych urządzeń sterujących oraz dodatkowych nośników danych. Dostęp do sieci można uzyskać poprzez moduł WiFi lub zewnętrzny modem 3G. Jak wszystkie urządzenia z tej serii, EDGE 1083 opcjonalnie posiada funkcję szybkiego montażu wewnętrznego modemu 3G. Niezależnie od tego, czy tablet 2in1 będzie wykorzystywany w celach biznesowych czy do rozrywki, wbudowana bateria o pojemności 7800mAh daje gwarancję spokojnej i wielogodzinnej pracy bez koniczności podłączania zasilania.

Możliwości tabletu rozszerza także dedykowana stacja dokująca o symbolu KM1080D, wyposażona m.in. w złącze zasilania oraz wejście RJ-45, które daje możliwość podłączenia urządzenia do lokalnej sieci komputerowej. Dodatkowo podstawka zawiera m.in. cztery porty USB 2.0, dzięki którym można podłączyć większą liczbę urządzeń peryferyjnych oraz miejsce na dodatkowy dysk 2,5" HDD.

Sugerowana cena detaliczna: EDGE 1083 - 949 zł, modem 3G - 150 zł, stacja dokująca 229 zł.

[Łukasz Szewczyk]