W sieci pojawił się właśnie harmonogram nadchodzącej konferencji Hot Chips. Podczas sierpniowej imprezy zostanie zaprezentowany najnowszy układ Nvidii, czyli Tegra Next, identyfikowany wcześniej kodową nazwą Parker. Najprawdopodobniej podczas prezentacji dowiemy się między innymi jaką wydajność będzie w stanie zaoferować nowy chip.

Pierwsze wzmianki na temat nowego układu Zielonych pojawiły się w styczniu bieżącego roku podczas targów CES. Konferencja nie obfitowała jednak w informacje, można więc przypuszczać, iż więcej na temat Tegry poznamy właśnie w sierpniu.

Prezentacja Tegry Next odbędzie się w ramach panelu poświęconego urządzeniem mobilnych i poprowadzi ją Andi Skande. Układ ma znaleźć zastosowanie w jednostkach Nvidia Drive PX2, które wykorzystywane będą w samochodach osobowych.

Chip wyposażony będzie w cztery rdzenie Cortex-A57 oraz dwa rdzenie Denver 2. Wspierać je będzie graficzny układ z serii Pascal, nie wiadomo jednak dokładnie na które GPU padnie wybór. Nvidia Tegra Next będzie korzystać z najprawdopodobniej z 16-nanometrowej litografii.

Konferencja zaplanowana jest na 21 sierpnia i potrwa 3 dni.