Sieć Orange podpisała list intencyjny w sprawie partnerstwa technologicznego przy organizacji przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Strony rozpoczęły rozmowy dotyczące zapewnienia na potrzeby tego wydarzenia kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych.

Dziś młodzi ludzie posługują się nowymi środkami komunikacji społecznej, dlatego jestem wdzięczny, że Orange Polska dostosuje się do ich potrzeb i będzie im służyła dla dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży
- powiedział kardynał Stanisław Dziwisz.

- To duże wyzwanie logistyczne, aby pielgrzymi i wolontariusze mogli w pełni w nim uczestniczyć - dodał Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe religijne spotkania młodych ludzi z całego świata, zainicjowane przez Jana Pawła II. Odbywają się co dwa - trzy lata i gromadzą miliony uczestników. W Manili na Filipinach (1995) w spotkaniu z papieżem wzięło udział ponad 4 miliony ludzi. Dwa lata temu podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro papież Franciszek ogłosił, że gospodarzem kolejnego spotkania będzie Kraków.

ŚDM w Krakowie odbywać się będą w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Wydarzenia centralne z udziałem papieża Franciszka odbędą się na krakowskich Błoniach oraz na Campus Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Komitet Organizacyjny spodziewa się przyjazdu ponad dwóch milionów młodych ludzi z całego świata.

[Łukasz Szewczyk]