Zotac przestawił nową kartę graficzną opartą na modelu GTX 750. Jest to niereferencyjna konstrukcja wykorzystująca pasywny układ chłodzenia. GeForce GTX 750 ZONE Edition wykorzystuje rdzeń Maxwell GM107, który jest wyposażony w 512 procesorów strumieniowych i 1 GB pamięci GDDR5 128-bit. Zotac, tak samo jak Palit, mimo zrezygnowania z wentylatora zwiększył częstotliwość pracy procesora. Wynosi ona 1033 MHz (1111 w trybie Boost 2.0).

Dwuslotowe chłodzenie składa się z radiatora wyposażonego w miedziane rurki cieplne oraz aluminiowe profile, wykorzystujące właściwości przenoszenia ciepła przez miedź i zdolności jego rozpraszania przez aluminium. Jak można zaobserwować na zdjęciach, sama płytka PCB wydaje się niewielka i krótka, lecz masywny radiator wystaje poza jej obręb, łącznie z wysokimi miedzianymi rurkami. Obsługa technologii G-Sync, zegar rdzenia 1033 MHz, taktowanie 1GB GDDR5 pamięci DDR5 5000 MHz to pozostałe cechy tej karty.

Na śledziu udostępniono po jednym wyjściu DVI, HDMI i DisplayPort, a do poprawnego działania karty nie jest wymagane podpięcie dodatkowego zasilania.