Czytnik z ekranem E Ink PocketBook Aqua, oznaczony symbolem IP57, będącym gwarantem wodoodporności do jednego metra i zabezpieczenia przed wnikaniem pyłu, jest już dostępny w Polsce.

Firma PocketBook dosłownie na kilka dni przed sezonem urlopowym wprowadziła do swojej oferty czytnik, który można używać w każdych warunkach pogodowych - w pełnym słońcu, w deszczu, na brzegu basenu, a nawet na plaży. Urządzenie PocketBook Aqua jest lekkim, zaledwie 170 g. czytnikiem wyposażonym w sześciocalowy dotykowy wyświetlacz E Ink Pearl.

Miłośnicy długich wędrówek będą mogli nareszcie zabrać ze sobą całą swoją biblioteczkę, która bez problemu zmieści się na 4 GB wewnętrznej pamięci nowego czytnika. Wbudowane łącze Wi-Fi nie tylko pozwoli przeglądać strony internetowe, ale także bezprzewodowo przesyłać pliki pomiędzy urządzeniem, a kontem w usłudze Dropbox.

Dodatkowym udogodnieniem dedykowanym czytnikowi PocketBook Aqua są okładki, które nie tylko chronią urządzenie przed zarysowaniami lub innymi uszkodzeniami, ale podnoszą atrakcyjność wodoodpornego rozwiązania. Stylistyka akcesoriów jest zgodna z nazwą i kolorystyką czytnika - obwoluta "Bryza" wpisuje się w wakacyjną atmosferę uniwersalnej e-biblioteczki. Sam PocketBook Aqua jest dostępny w dwóch wariantach - ciemno niebieskim i białym.

PocketBook Aqua na polskim rynku dostępny jest w rekomendowanej cenie 529 zł.

[Łukasz Szewczyk]