World Summit Award powstało z inicjatywy Zgromadzenia Światowego Społeczeństwa Informacyjnego ONZ i jest wspierane przez UNESCO, UNIDO i UNGAID. Nagrodę przyznawanaje się twórcom najbardziej oryginalnych aplikacji. Cztery lata temu w kategorii Mobile Content wyróżniona została gra Angry Birds. W tym roku po raz pierwszy nagroda trafiła do Polski.

Createrria jest dziełem katowickiego studia Incuvo. Aplikacja pozwala na tworzenie własnych gier, jednocześnie nie wymagając umiejętności programowania. Wszystko dzieje się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Użytkownik w kilka minut może stworzyć nową platformówkę lub grę logiczną. W ciągu pierwszych dni po premierze gra znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu gier w amerykańskim App Store i została pobrana przez ponad 300 tysięcy użytkowników.

Aplikacja jest dostępna za darmo na iPhone'y i iPady. Twórcy zarabiają przede wszystkim na mikrotransakcjach wewnątrz gry. Płacąc prawdziwymi pieniędzmi, można kupić dodatkowe elementy do wykorzystania w edytorze. Przykłady gier stworzonych przy pomocy Createrii można zobaczyć na Everyplay.com.