Usługa nawigacyjna giganta z Mountain View doczekała się kolejnej aktualizacji, która wprowadza bardzo ciekawą funkcję. Aplikacja Google Maps otrzymała możliwość automatycznego tłumaczenia recenzji lokalizacji. Po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania będziemy mogli odczytać każdą recenzję w języku, który ustawiony jest w naszym urządzeniu jako domyślny.

W tym momencie warto z pewnością poświęcić nieco uwagi temu, jak duże postępy Google poczyniło w ostatnich latach jeśli chodzi o możliwości swojego translatora. Fakt, że tłumaczone teksty najczęściej są dalekie od ideałów gramatyki, jednak w większości przypadków mogą okazać się bardzo pomocne w łamaniu barier językowych. Najlepiej świadczy o tym zresztą fakt, że twórcy zdecydowali się wprowadzić domyślne przekłady do aplikacji Google Maps.

Użytkownicy będą jednak oczywiście mieli dostęp do oryginalnych wersji tekstów, które wyświetlane będą pod przetłumaczoną komputerowo recenzją. Aktualizacja jest najprawdopodobniej wprowadzana falami, dlatego nie wszyscy mogą mieć do niej dostęp już dziś. Nie mniej jednak w przeszłości firma nie miała problemów z szybką implementacją nowości do swoich aktualizacji, więc możecie oczekiwać jej niebawem na swoich smartfonach i tabletach. :)