Samsung planuje wprowadzić na rynek nowe modele kart pamięci SD i microSD. Powinny one zadowolić najbardziej wymagających użytkowników, a przede wszystkim fotografów i filmowców. Producent podkreśla ich zastosowanie w smartfonach i tabletach. Nowe karty PRO Plus oraz EVO Plus będą dostępne w wersjach o pojemności 32, 64 i 128 GB.

Nowe karty pamięci Samsunga idealnie nadają się do smartfonów, tabletów, aparatów cyfrowych czy zaawansowanych kamer sportowych. Seria Pro Plus w przypadku SD i microSD osiąga prędkość zapisu i odczytu odpowiednio 90 MB/s i 95 MB/s. Karty te obsługują standard UHS-I w klasach prędkości 3 i 10. Seria Pro Plus jest dostępna w wersjach o pojemności 64 GB i 32 GB.

Karty Samsung PRO Plus obsługują standard UHS-I w klasach prędkości 3 i 10, charakteryzując się prędkościami 95 MB/s (odczyt) i 90 MB/s (zapis). Dzięki temu mogą one być wykorzystywane do przechowywania i przesyłania zdjęć i filmów o rozdzielczości 4K lub Ultra HD. Samsung EVO Plus to propozycja dla nieco mniej wymagających. Karty te osiągają prędkości 80 MB/s (odczyt) i 20 MB/s (zapis). Oprócz wersji 32 i 64 GB dostępna będzie też karta o pojemności 128 GB. Na tej ostatniej użytkownik może zapisać do 10 940 zdjęć, 30 670 utworów muzycznych lub 980 minut materiału wideo w jakości Full HD.

Samsung podkreśla bardzo dużą odporność swoich urządzeń na uszkodzenia. Karty mogą przebywać 72 godziny w morskiej wodzie bez utraty danych. Wytrzymają także działanie pola magnetycznego i wysokie temperatury.