Sprint to jeden z największych operatorów komórkowych na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma poinformowała w dniu dzisiejszym o zakupie 33% akcji Tidala, czyli serwisu streamingowego Jaya Z. Dzięki transakcji abonenci Sprinta otrzymają na wyłączność dostęp do części materiałów oferowanych przez Tidal.

O planach sprzedaży serwisu Jaya Z mówi się już od wielu miesięcy. Według pierwszych plotek serwis miał zostać przejęty przez Apple, mówiło się nawet o unifikacji Tidala oraz Apple Music. Firma z Cupertino zaprzeczyła jednak tym pogłoskom odcinając się od sprawy. Podobnie Samsung, który również według niepotwierdzonych informacji był początkowo zainteresowany przejęciem serwisu.

Najwyraźniej jednak w wiadomościach o tym, że Jay Z zamierza pozbyć się Tidala, jest ziarno prawdy. Ogromny pakiet akcji, w posiadanie których weszła firma Sprint może oznaczać, że jest to początek procesu przejęcia marki.

Jak dotąd wiadomo na pewno, że Marcelo Claure, dyrektor generalny Sprint, zasiadać będzie od dnia dzisiejszego w radzie dyrektorów Tidala. Kwotę, jaką operator przeznaczył na zakup akcji szacuje się na około 200 mln dolarów, choć żadne kwoty nie zostały podane do oficjalnej wiadomości.