Sieć Orange dla użytkowników taryf Orange na kartę przygotował usługę, która pozwala na szybka zmianę numeru telefonu. Bez wymiany karty SIM i bez wychodzenia z domu.

Usługa "Zmień swój numer telefonu" pozwala na szybką zmianę numeru telefonu i jest dostępna dla użytkowników ofert na kartę w Orange z wyłączeniem abonentów korzystających z ofert Zetafon i Minutofon. Wszystkie środki zgromadzone na koncie, aktywne usługi i pakiety zostają zachowane.

W celu skorzystania z oferty, w telefonie należy wybrać kodu *660*# i zatwierdzić go przyciskiem połączenia. W wyświetlonym menu można zmienić taryfę oraz wybrać nowy numer na 3 sposoby: losowy wybór numeru, wybór numeru z zaproponowanej listy po 5 sztuk lub wybór numeru na podstawie wpisanych cyfr (np. daty urodzin)

Dodatkowo osoby, które zakupiły startery Wybierz swój numer mogą zmienić numer poprzez zainstalowaną na karcie SIM aplikacje Wybierz Numer o takiej samej funkcjonalności.

Obecnie baza zawiera kilkaset tysięcy numerów i nieustanie jest zwiększana. Wszystkie obejrzane numery są zarezerwowane przez 2 godziny od ich zaproponowania i można do nich wrócić w trakcie korzystania z menu lub aplikacji.

Jednorazowy koszt zmiany numeru to 4 zł.

[Łukasz Szewczyk]