TomTom ogłosił zawarcie wieloletniej umowy z firmą Acer na dostawy światowej klasy technologii nawigacyjnych do nowych smartfonów marki Acer.

AcerNAV to aplikacja, która prowadzi manewr po manewrze i bazuje na nowym silniku nawigacyjnym NavKit. Rozwiązanie przygotowane z myślą o użytkownikach smartfonów ułatwia odnalezienie celu i poruszanie się w dowolnym miejscu na świecie bez dodatkowych opłat roamingowych, a także daje możliwość pobierania map TomTom za darmo.

Zastosowany w nowej aplikacji TomTom NavKit oferuje kompleksowe usługi nawigacyjne: prowadzenie manewr po manewrze, najświeższe mapy w pamięci urządzenia oraz zaawansowane oprogramowanie do nawigacji. Zapewnia szybkie oraz precyzyjne planowanie tras, intuicyjną obsługę, łatwe wprowadzanie celu, a także interaktywne mapy 2D i 3D wszędzie tam, gdzie są dostępne.

Cieszymy się, że wspólnie z firmą Acer zapewnimy użytkownikom nasze mapy oraz oprogramowanie nawigacyjne. TomTom jest zobowiązany do zapewnienia map najwyższej jakości oraz oprogramowania nawigacyjnego, umożliwiając dostarczenie klientom w pełni skonfigurowanych telefonów oraz nawigacji działających na zasadzie manewr po manewrze
powiedział Charles Cautley, Dyrektor Zarządzający TomTom Licensing

Wprowadzanie produktów rozpocznie się w Europie w czwartym kwartale 2014.

[Łukasz Szewczyk]