Firma Thermaltake wprowadzi na rynek nowy model gryzonia dla graczy o nazwie Ventus X. Sprzęt ten ma wyróżniać się specjalną powłoką, którą zapobiega nadmiernemu poceniu się dłoni gracza w czasie wielogodzinnych sesji.

Thermaltake Ventus X - podobnie jak pozostałe gryzonie z serii Ventus - już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę dziurawą obudową. W centralnej części myszki, gdzie zazwyczaj opiera się wnętrze dłoni, producent wyciął sześciokątne otwory, tworzące w tym miejscu coś w rodzaju siatki, przez którą widać, umieszczone we wnętrzu urządzenia, świecące logo.

Ventus X został wyposażony w laserowy czujnik, który może pracować z rozdzielczością maksymalną 5700 DPI. Do tego mamy sześć programowalnych przycisków, pięć profili do wyboru oraz możliwość zaprogramowania 30 makr. Oczywiście nie zapomniano o systemie ciężarków, które pozwolą dopasować wagę myszy do preferencji użytkownika. Sprzęt ten jest przeznaczony dla osób praworęcznych.

Model Thermaltake Ventus X jest dostępny w amerykańskich sklepach, gdzie został wyceniony na 49 dolarów. Póki co nie wiadomo kiedy nowa mysz trafi do Polski, ani ile będzie trzeba za nią zapłacić.