Tim Cook ostatnio dosyć negatywnie wypowiedział się o Surface Booku. Stwierdził, że to urządzenie stara się robić zbyt wiele rzeczy naraz. Czy więc można liczyć na podobne urządzenie od Apple?

Tim Cook stawia sprawę jasno i mówi: "wyczuwamy, że klienci nie szukają połączenia Maca z iPadem. Skończyłoby się na tym, a przynajmniej tego się obawiamy, że doświadczenia z tego typu sprzętem nie byłyby tak dobre, jak życzyliby sobie tego odbiorcy. Chcemy stworzyć najlepszy tablet na świecie i najlepszego Maca na świecie. Połączenie obu urządzeń w jedno nie pozwoliłoby nam osiągnąć żadnego z celów. Musielibyśmy po obu stronach iść na kompromisy."

W zeszłym tygodniu zadebiutował iPad Pro. Według Tima Cooka ten tablet, w połączeniu z dodatkowymi akcesoriami, jak klawiatura, może z powodzeniem zastąpić wielu użytkownikom laptopa czy komputer PC. Urządzenie nie jest jednak tanie. Jego ceny w kraju zaczynają się od 3999 złotych.

Powyższa wypowiedź Cooka jest już kolejną, w której Apple jasno daje do zrozumienia, że nie dojdzie, a na pewno w najbliższej przyszłości, do scalenia platform iOS i OS X. Co zresztą Tim Cook podkreślał w ciągu ostatnich lat już kilka razy.